FI-S25P-HFE
Номер детали производителя:
FI-S25P-HFE
Производитель/бренд:
JAE Electronics
Часть описания:
CONN HEADER SMD R/A 25POS 1.25MM
Состояние запаса:
371
Производитель :
JAE Electronics
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Receptacle
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Tin or Tin-Alloy
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
Contact Length - Post :
Contact Material :
Copper Alloy
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
1A per Contact
Fastening Type :
Friction Lock
Features :
Solder Retention
Ingress Protection :
Insulation Color :
Beige
Insulation Height :
0.071" (1.80mm)
Insulation Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Surface Mount, Right Angle
Number of Positions :
25
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 80°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.049" (1.25mm)
Product Status :
Active
Row Spacing - Mating :
Shrouding :
Shrouded - 4 Wall
Style :
Board to Cable/Wire
Termination :
Solder
Voltage Rating :
200V