HDR100IMP40F-G-V-SM
Номер детали производителя:
HDR100IMP40F-G-V-SM
Производитель/бренд:
Chip Quik, Inc.
Часть описания:
0.1" 40 PIN VERTICAL FEMALE HEAD
Производитель :
Chip Quik, Inc.
Категория продукта :
Заголовки, Розетки, Женские Розетки
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Gold
Contact Finish - Post :
Gold
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Post :
Contact Type :
Female Socket
Current Rating (Amps) :
Fastening Type :
Push-Pull
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
Black
Insulation Height :
0.350" (8.89mm)
Mated Stacking Heights :
Material Flammability Rating :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
40
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
Pitch - Mating :
0.100" (2.54mm)