HDR100IMP40M-G-RA-TH
- Номер детали производителя:
- HDR100IMP40M-G-RA-TH
- Производитель/бренд:
- Chip Quik, Inc.
- Часть описания:
- CONN HEADER R/A 40POS 2.54MM
- Состояние запаса:
- 177
- Производитель :
- Chip Quik, Inc.
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Header, Breakaway
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- 0.236" (6.00mm)
- Contact Length - Post :
- 0.118" (3.00mm)
- Contact Material :
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Insulation Height :
- 0.098" (2.50mm)
- Insulation Material :
- Material Flammability Rating :
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 40
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 1
- Operating Temperature :
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)