EM1671500000G
- Номер детали производителя:
- EM1671500000G
- Производитель/бренд:
- Amphenol Anytek
- Часть описания:
- TERM BLOCK PLUG 16POS 45DEG 5MM
- Производитель :
- Amphenol Anytek
- Категория продукта :
- Заголовки, вилки и розетки
- Color :
- Green
- Contact Mating Finish :
- Tin
- Current - IEC :
- Current - UL :
- 20 A
- Features :
- Retention Latches (Non-Wire Side)
- Header Orientation :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line)
- Number of Levels :
- 1
- Number of Positions :
- 16
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 115°C
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Plug Wire Entry :
- 45°
- Positions Per Level :
- 16
- Product Status :
- Active
- Termination Style :
- Screw
- Type :
- Plug, Female Sockets
- Voltage - IEC :
- Voltage - UL :
- 300 V