SLW21S-1C7LF
Номер детали производителя:
SLW21S-1C7LF
Производитель/бренд:
Amphenol Communications Solutions
Часть описания:
CONN FFC FPC VERT 21POS 1MM PCB
Производитель :
Категория продукта :
Соединительные узлы FFC, FPC (плоские гибкие)
Actuator Material :
Polyamide (PA), Nylon, Glass Filled
Cable End Type :
Connector/Contact Type :
Contacts, Vertical - 1 Sided
Contact Finish :
Tin
Contact Material :
Phosphor Bronze
Features :
Zero Insertion Force (ZIF)
FFC, FCB Thickness :
0.33mm
Flat Flex Type :
FFC, FPC
Height Above Board :
0.217" (5.50mm)
Housing Material :
Locking Feature :
Slide Lock
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
21
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Termination :
Kinked Pin
Voltage Rating :
100V
Международная доставка, вовремя,   каждый раз.
Товары, связанные с производителем
    CONN HDR BLADE PWR 20POS EDGE MT
    CONN RCPT BLADE PWR 36POS PCB