A3B-10PA-2DS(54)
- Номер детали производителя:
- A3B-10PA-2DS(54)
- Производитель/бренд:
- Hirose
- Часть описания:
- CONN HEADER R/A 10POS 2MM
- Производитель :
- Hirose
- Категория продукта :
- Заголовки, мужские контакты
- Connector Type :
- Header
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Contact Finish Thickness - Mating :
- Contact Length - Mating :
- 0.138" (3.50mm)
- Contact Length - Post :
- 0.102" (2.60mm)
- Contact Material :
- Brass
- Contact Shape :
- Square
- Contact Type :
- Male Pin
- Current Rating (Amps) :
- 2A
- Fastening Type :
- Push-Pull
- Features :
- Ingress Protection :
- Insulation Color :
- Black
- Insulation Height :
- 0.157" (4.00mm)
- Insulation Material :
- Polyamide (PA), Nylon
- Material Flammability Rating :
- UL94 V-0
- Mounting Type :
- Through Hole, Right Angle
- Number of Positions :
- 10
- Number of Positions Loaded :
- All
- Number of Rows :
- 2
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Overall Contact Length :
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Product Status :
- Active
- Row Spacing - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Shrouding :
- Unshrouded
- Style :
- Board to Board or Cable
- Termination :
- Solder
- Voltage Rating :
- 200VAC