A3B-10PA-2DSA(63)
- Номер детали производителя:
- A3B-10PA-2DSA(63)
- Часть описания:
- CONN HEADER VERT 10POS 2MM
- Contact Length - Mating :
- 0.138" (3.50mm)
- Contact Length - Post :
- 0.102" (2.60mm)
- Current Rating (Amps) :
- 2A
- Insulation Height :
- 0.071" (1.80mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions :
- 10
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 85°C
- Overall Contact Length :
- 0.311" (7.90mm)
- Pitch - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Row Spacing - Mating :
- 0.079" (2.00mm)
- Voltage Rating :
- 200VAC