SMH25-03WS
Номер детали производителя:
SMH25-03WS
Производитель/бренд:
Japan Automatic Machine
Часть описания:
2.5 MM W TO B CONNECTOR 3P WAFER
Состояние запаса:
878
Производитель :
Japan Automatic Machine
Категория продукта :
Заголовки, мужские контакты
Connector Type :
Header
Contact Finish - Mating :
Tin
Contact Finish - Post :
Tin
Contact Finish Thickness - Mating :
Contact Length - Mating :
Contact Length - Post :
0.126" (3.20mm)
Contact Material :
Brass
Contact Shape :
Square
Contact Type :
Male Pin
Current Rating (Amps) :
3A
Fastening Type :
Latch Holder
Features :
Ingress Protection :
Insulation Color :
White
Insulation Height :
0.252" (6.40mm)
Insulation Material :
Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Glass Filled
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Positions Loaded :
All
Number of Rows :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Overall Contact Length :
Pitch - Mating :
0.098" (2.50mm)