20-9513-11H
- Номер детали производителя:
- 20-9513-11H
- Производитель/бренд:
- Aries Electronics, Inc.
- Часть описания:
- CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD
- Производитель :
- Aries Electronics, Inc.
- Категория продукта :
- IC-разъемы
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Contact Finish - Post :
- Gold
- Contact Finish Thickness - Mating :
- 10.0µin (0.25µm)
- Contact Finish Thickness - Post :
- 10.0µin (0.25µm)
- Contact Material - Mating :
- Beryllium Copper
- Contact Material - Post :
- Brass
- Features :
- Closed Frame
- Housing Material :
- Polyamide (PA46), Nylon 4/6, Glass Filled
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Positions or Pins (Grid) :
- 20 (2 x 10)
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Pitch - Mating :
- 0.100" (2.54mm)
- Pitch - Post :
- 0.100" (2.54mm)
- Product Status :
- Active
- Termination :
- Solder
- Type :
- DIP, 0.9" (22.86mm) Row Spacing