MSAS-04BFFB-SR7001
- Номер детали производителя:
- MSAS-04BFFB-SR7001
- Производитель/бренд:
- Amphenol LTW
- Часть описания:
- M12 CONN SCREW IN 90
- Производитель :
- Amphenol LTW
- Категория продукта :
- Круглые соединители в сборе
- Cable Opening :
- 0.157" ~ 0.276" (4.00mm ~ 7.00mm)
- Color :
- Black
- Connector Type :
- Plug, Female Sockets
- Contact Finish - Mating :
- Gold
- Current Rating (Amps) :
- 4A
- Fastening Type :
- Threaded
- Features :
- Backshell, Coupling Nut
- Ingress Protection :
- IP67 - Dust Tight, Waterproof
- Material Flammability Rating :
- Mounting Feature :
- Mounting Type :
- Free Hanging (In-Line), Right Angle
- Number of Positions :
- 4
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Orientation :
- A
- Primary Material :
- Plastic
- Product Status :
- Active
- Shell Finish :
- Shell Material :
- Polyamide (PA), Nylon
- Shell Size - Insert :
- M12-4
- Shell Size, MIL :
- Shielding :
- Shielded
- Termination :
- Screw
- Voltage Rating :
- 250V