LMK105ABJ474MVHF
Номер детали производителя:
LMK105ABJ474MVHF
Производитель/бренд:
TAIYO YUDEN
Часть описания:
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402
Производитель :
TAIYO YUDEN
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
0.47 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 85°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient :
X5R
Thickness (Max) :
0.024" (0.60mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V