CHQ1100112
Номер детали производителя:
CHQ1100112
Производитель/бренд:
Quantic Evans
Часть описания:
Wet Tantalum
Состояние запаса:
1
Производитель :
Quantic Evans
Категория продукта :
Танталовые конденсаторы
Capacitance :
1.1 mF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
200mOhm
Failure Rate :
Features :
Wet Tantalum
Height - Seated (Max) :
0.312" (7.93mm)
Lead Spacing :
0.400" (10.16mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
Radial, Can
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
1.400" Dia (35.56mm)
Tolerance :
±10%
Type :
Hermetically Sealed
Voltage - Rated :
100 V