42R35A-3152-200
Номер детали производителя:
42R35A-3152-200
Производитель/бренд:
Power Dynamics, Inc.
Часть описания:
C14, INLET, 70C, SNAP-IN, FUSED
Состояние запаса:
100
Производитель :
Power Dynamics, Inc.
Категория продукта :
Модули ввода питания (PEM)
Accomodates a Fuse :
Approval Agency :
CCC, CSA, TUV, UL
Connector Style :
IEC 320-C14
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Current Rating - Appliance Inlet :
Current Rating - Circuit Breaker :
Current Rating - Filter :
Features :
Filter Type :
Fuse Holder, Drawer :
Fuse Holder, Twin Fused
Ingress Protection :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 27.90mm x 31.40mm
Panel Thickness :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Switch Features :
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)