42R36-3152-150
Номер детали производителя:
42R36-3152-150
Производитель/бренд:
Power Dynamics, Inc.
Часть описания:
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Состояние запаса:
36
Производитель :
Power Dynamics, Inc.
Категория продукта :
Модули ввода питания (PEM)
Accomodates a Fuse :
No
Approval Agency :
CSA, UL, VDE
Connector Style :
IEC 320-C14
Connector Type :
Receptacle, Male Blades - Module
Current Rating - Appliance Inlet :
Current Rating - Circuit Breaker :
Current Rating - Filter :
Features :
Filter Type :
Unfiltered - Commercial
Fuse Holder, Drawer :
Ingress Protection :
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Mounting Type :
Panel Mount, Snap-In
Number of Positions :
3
Panel Cutout Dimensions :
Rectangular - 36.50mm x 30.00mm
Panel Thickness :
0.059" (1.50mm)
Product Status :
Active
Switch Features :
Switch On-Off
Termination :
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)