B58031I5105M062
- Номер детали производителя:
- B58031I5105M062
- Производитель/бренд:
- EPCOS (TDK)
- Часть описания:
- CAP CER 1UF 500V SMD
- Производитель :
- EPCOS (TDK)
- Категория продукта :
- Керамические конденсаторы
- Applications :
- Automotive, SMPS Filtering
- Capacitance :
- 1 µF
- Failure Rate :
- Features :
- Low ESL, Low Profile, High Temperature
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Lead Style :
- L-Lead
- Mounting Type :
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 150°C
- Package / Case :
- Nonstandard SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Size / Dimension :
- 0.427" L x 0.309" W (10.84mm x 7.85mm)
- Temperature Coefficient :
- Thickness (Max) :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 500V