B58031I7504M062
Номер детали производителя:
B58031I7504M062
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
CAP CER 0.5UF 700V SMD
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
0.5 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL, Low Profile, High Temperature
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
L-Lead
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C
Package / Case :
Nonstandard SMD
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.427" L x 0.309" W (10.84mm x 7.85mm)
Temperature Coefficient :
Thickness (Max) :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
700V