F320E227MBA
Номер детали производителя:
F320E227MBA
Производитель/бренд:
Nichicon
Часть описания:
CAP TANT POLY 220UF 2.5V 1411
Производитель :
Nichicon
Категория продукта :
Тантал - полимерные конденсаторы
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
45mOhm @ 100kHz
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.083" (2.10mm)
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
Manufacturer Size Code :
B
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
1411 (3528 Metric)
Product Status :
Obsolete
Ratings :
Size / Dimension :
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Voltage - Rated :
2.5 V