CX1206MKX7R7BB224
Номер детали производителя:
CX1206MKX7R7BB224
Производитель/бренд:
YAGEO Group
Часть описания:
CAP CER 0.22UF 16V X7R 1206
Производитель :
YAGEO Group
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Bypass, Decoupling
Capacitance :
0.22 µF
Failure Rate :
Features :
Low ESL (X2Y)
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.055" (1.40mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
16V