MM033C104KCZ2A
Номер детали производителя:
MM033C104KCZ2A
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Medical, Non-Critical
Capacitance :
0.1 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.029" (0.74mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
25V