MHV11C105MAT2A
Номер детали производителя:
MHV11C105MAT2A
Производитель/бренд:
KYOCERA AVX
Часть описания:
CAP CER 1UF 100V X7R SMD
Производитель :
KYOCERA AVX
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
Failure Rate :
Features :
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
J-Lead
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
SMD, J-Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.148" (3.75mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
100V