LMK316AB7106MLHT
Номер детали производителя:
LMK316AB7106MLHT
Производитель/бренд:
TAIYO YUDEN
Часть описания:
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Производитель :
TAIYO YUDEN
Категория продукта :
Керамические конденсаторы
Applications :
Automotive, SMPS Filtering
Capacitance :
10 µF
Failure Rate :
Features :
Ultra Low ESR
Height - Seated (Max) :
Lead Spacing :
Lead Style :
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.071" (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10V