MKP1837310013
Номер детали производителя:
MKP1837310013
Производитель/бренд:
Vishay BC Components
Часть описания:
CAP FILM 10000PF 2.5% 160VDC RAD
Производитель :
Vishay BC Components
Категория продукта :
Пленочные конденсаторы
Applications :
High Frequency, Switching
Capacitance :
10000 pF
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Features :
Height - Seated (Max) :
0.276" (7.00mm)
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 100°C
Package / Case :
Radial
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
Termination :
PC Pins
Tolerance :
±2.5%
Voltage Rating - AC :
100V
Voltage Rating - DC :
160V