MKP1837310015
- Номер детали производителя:
- MKP1837310015
- Производитель/бренд:
- Vishay BC Components
- Часть описания:
- CAP FILM 10000PF 10% 160VDC RAD
- Производитель :
- Vishay BC Components
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- High Frequency, Switching
- Capacitance :
- 10000 pF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.276" (7.00mm)
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 100°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Size / Dimension :
- 0.295" L x 0.217" W (7.50mm x 5.50mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±10%
- Voltage Rating - AC :
- 100V
- Voltage Rating - DC :
- 160V