335BPS100M
- Номер детали производителя:
- 335BPS100M
- Часть описания:
- CAP ALUM 3.3UF 20% 100V RADIAL
- Capacitance :
- 3.3 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50.238Ohm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 0.512" (13.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.098" (2.50mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Ripple Current @ High Frequency :
- 66.3 mA @ 50 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 39 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V