500D105M400CC2A
Номер детали производителя:
500D105M400CC2A
Производитель/бренд:
Vishay / Sprague
Часть описания:
CAP ALUM 1UF 20% 400V AXIAL
Производитель :
Vishay / Sprague
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
Impedance :
Lead Spacing :
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-20°C ~ 85°C
Package / Case :
Axial, Can
Polarization :
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
Size / Dimension :
0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
400 V