XBP06V4E2HR-G
Номер детали производителя:
XBP06V4E2HR-G
Производитель/бренд:
Torex Semiconductor Ltd.
Часть описания:
TVS DIODE 5VWM 3USP
Производитель :
Torex Semiconductor Ltd.
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
40pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
2-SFN Exposed Pad
Power - Peak Pulse :
70W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Obsolete
Supplier Device Package :
3-USP (1.2x1.2)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
6.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
5V