F340X142248MKI2B0
- Номер детали производителя:
- F340X142248MKI2B0
- Производитель/бренд:
- Vishay BC Components
- Часть описания:
- MKP F340X1 0,22F 20% 480VAC
- Производитель :
- Vishay BC Components
- Категория продукта :
- Пленочные конденсаторы
- Applications :
- EMI, RFI Suppression; 3 Phase
- Capacitance :
- 0.22 µF
- Dielectric Material :
- Polypropylene (PP), Metallized
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- 85C/85% Humidity
- Height - Seated (Max) :
- 0.933" (23.70mm)
- Lead Spacing :
- 1.083" (27.50mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- X1
- Size / Dimension :
- 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
- Termination :
- PC Pins
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage Rating - AC :
- 480V, 530V
- Voltage Rating - DC :
- 800V