EVC-C-15A-300-S-19
Номер детали производителя:
EVC-C-15A-300-S-19
Производитель/бренд:
ITT Cannon
Часть описания:
CORD J1772 ANGLED TO CBL 19' BLK
Производитель :
ITT Cannon
Категория продукта :
Силовые, линейные кабели и удлинители
1st Connector :
J1772, Angled
2nd Connector :
Cable
Approval Agency Marking :
CE, cUL, UL
Approved Countries :
Americas, Japan
Color :
Black
Cord Type :
Current Rating (Amps) :
15A
Features :
Charging, Electric Vehicles
Length :
19.00' (5.79m)
Number of Conductors :
3 Power, 2 Signal
Operating Temperature :
-40°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Shielding :
Style :
Female Plug to Leads
Voltage Rating :
120V, 300V