B43501A0227M007
Номер детали производителя:
B43501A0227M007
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm @ 100Hz
Height - Seated (Max) :
1.654" (42.00mm)
Impedance :
730 mOhms
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
1.41 A @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.984" Dia (25.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
420 V