B43501A0107M002
Номер детали производителя:
B43501A0107M002
Производитель/бренд:
EPCOS (TDK)
Часть описания:
CAP ALUM 100UF 20% 420V SNAP
Производитель :
EPCOS (TDK)
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
100 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.33Ohm @ 100Hz
Height - Seated (Max) :
1.260" (32.00mm)
Impedance :
1.6 Ohms
Lead Spacing :
0.394" (10.00mm)
Lifetime @ Temp. :
10000 Hrs @ 85°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package / Case :
Radial, Can - Snap-In - 3 Lead
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
Ripple Current @ Low Frequency :
790 mA @ 100 Hz
Size / Dimension :
0.866" Dia (22.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
420 V