AK15-076C-BP
Номер детали производителя:
AK15-076C-BP
Производитель/бренд:
Micro Commercial Components (MCC)
Часть описания:
Interface
Производитель :
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15000A (15kA) (8/20µs)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
Axial, Right Angle Bend (24.15mm Center)
Power - Peak Pulse :
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
AK
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
85V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
145V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
76V