SMG100VB102M20CLL
- Номер детали производителя:
- SMG100VB102M20CLL
- Производитель/бренд:
- United Chemi-Con
- Часть описания:
- CAP ALUM 1000UF 20% 100V RADIAL
- Производитель :
- United Chemi-Con
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 1000 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 50mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 1.378" (35.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 0.394" (10.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Obsolete
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2.064 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 1.72 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.787" Dia (20.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 100 V