EWT478M2GU1A
Номер детали производителя:
EWT478M2GU1A
Производитель/бренд:
SAMXON
Часть описания:
CAP ALUM 4700F 20% 400V SCREW
Производитель :
SAMXON
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
4700 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24mOhm @ 120Hz
Height - Seated (Max) :
4.528" (115.00mm)
Impedance :
Lead Spacing :
1.250" (31.75mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Operating Temperature :
-25°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can - Screw Terminals
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
8.4 A @ 10 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
7 A @ 120 Hz
Size / Dimension :
3.000" Dia (76.20mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
400 V