EWT568M2GU1P
- Номер детали производителя:
- EWT568M2GU1P
- Часть описания:
- CAP ALUM 5600F 20% 400V SCREW
- Capacitance :
- 5600 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 19mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 5.118" (130.00mm)
- Impedance :
- Lead Spacing :
- 1.250" (31.75mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 2000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 105°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 9.84 A @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 8.2 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 3.000" Dia (76.20mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 400 V