CGH522T350W5L
- Номер детали производителя:
- CGH522T350W5L
- Часть описания:
- CAP ALUM 5200UF 350V SCREW
- Capacitance :
- 5200 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 31.1mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 5.625" (142.88mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 12.669 A @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 10.3 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 2.500" Dia (63.50mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- -10%, +50%
- Voltage - Rated :
- 350 V