CGH521T500V2L
- Номер детали производителя:
- CGH521T500V2L
- Часть описания:
- CAP ALUM 520UF 500V SCREW
- Capacitance :
- 520 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 470mOhm @ 120Hz
- Height - Seated (Max) :
- 2.625" (66.68mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 1000 Hrs @ 85°C
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2.091 A @ 10 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 1.7 A @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 2.000" Dia (50.80mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- -10%, +50%
- Voltage - Rated :
- 500 V