SMF40A-M3-08
Номер детали производителя:
SMF40A-M3-08
Производитель/бренд:
Vishay General Semiconductor – Diodes Division
Часть описания:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC SMF
Производитель :
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
172pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
3.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-219AB
Power - Peak Pulse :
200W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-219AB (SMF)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V