P4SOD12AX
Номер детали производителя:
P4SOD12AX
Производитель/бренд:
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Часть описания:
P4SOD12A/SOD123/REEL 7" Q1/T1 *
Производитель :
WeEn Semiconductors Co., Ltd
Категория продукта :
Диоды ТВС
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
20.1A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
SOD-123F
Power - Peak Pulse :
400W
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
SOD-123
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V