SMB10J100CA-TP
- Номер детали производителя:
- SMB10J100CA-TP
- Производитель/бренд:
- Micro Commercial Components (MCC)
- Часть описания:
- TVS DIODE 100VWM 162VC DO214AA
- Производитель :
- Категория продукта :
- Диоды ТВС
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 6.17A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Package / Case :
- DO-214AA, SMB
- Power - Peak Pulse :
- 1000W (1kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DO-214AA (SMB)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 111V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 162V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 100V