EDT227M025A9PAA
Номер детали производителя:
EDT227M025A9PAA
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD
Applications :
General Purpose
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency :
257.143 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
180 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V