EDT227M010S9MAA
Номер детали производителя:
EDT227M010S9MAA
Часть описания:
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD
Applications :
Automotive
Capacitance :
220 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
Height - Seated (Max) :
0.413" (10.50mm)
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Ratings :
AEC-Q200
Ripple Current @ High Frequency :
185.714 mA @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
130 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.315" Dia (8.00mm)
Surface Mount Land Size :
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
10 V