PESD12VL1BSLAZ
- Номер детали производителя:
- PESD12VL1BSLAZ
- Производитель/бренд:
- Nexperia
- Часть описания:
- TVS DIODE 12VWM 19VC DFN1006-2
- Производитель :
- Nexperia
- Категория продукта :
- Диоды ТВС
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- Capacitance @ Frequency :
- 7.7pF @ 1MHz
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 7.3A (8/20µs)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- 125°C (TJ)
- Package / Case :
- SOD-882
- Power - Peak Pulse :
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- DFN1006-2
- Type :
- Steering (Rail to Rail)
- Unidirectional Channels :
- 1
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 13V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 19V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 12V (Max)