RXK221M1HBK-1020S
- Номер детали производителя:
- RXK221M1HBK-1020S
- Производитель/бренд:
- SURGE
- Часть описания:
- CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL
- Производитель :
- SURGE
- Категория продукта :
- Алюминиевые электролитические конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 220 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Height - Seated (Max) :
- 0.866" (22.00mm)
- Impedance :
- 88 mOhms
- Lead Spacing :
- 0.197" (5.00mm)
- Lifetime @ Temp. :
- 4000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can
- Polarization :
- Polar
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 1.04 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 728 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- Tolerance :
- ±20%
- Voltage - Rated :
- 50 V