HBV101M1HTR-1010S
- Номер детали производителя:
- HBV101M1HTR-1010S
- Производитель/бренд:
- SURGE
- Часть описания:
- CAP ALUM POLY HYB 100UF 50V SMD
- Состояние запаса:
- 500
- Производитель :
- SURGE
- Категория продукта :
- Алюминий-полимерные конденсаторы
- Applications :
- General Purpose
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- Features :
- Height - Seated (Max) :
- 0.413" (10.50mm)
- Impedance :
- 28 mOhms
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 10000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 200 mA @ 120 Hz
- Size / Dimension :
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Surface Mount Land Size :
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 50 V