TS600-170F-2
- Номер детали производителя:
- TS600-170F-2
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- PTC RESET FUSE 60V 170MA 2SMD
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Самовосстанавливающиеся предохранители PTC
- Current - Hold (Ih) (Max) :
- 170 mA
- Current - Max :
- 3 A
- Current - Trip (It) :
- 400 mA
- Height - Seated (Max) :
- Lead Spacing :
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Package / Case :
- 2-SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- Resistance - 25°C (Typ) :
- Resistance - Initial (Ri) (Min) :
- 4 Ohms
- Resistance - Post Trip (R1) (Max) :
- 18 Ohms
- Size / Dimension :
- 0.742" L x 0.305" W (18.85mm x 7.75mm)
- Thickness (Max) :
- 0.485" (12.32mm)
- Time to Trip :
- 10 s
- Type :
- Polymeric
- Voltage - Max :
- 60V (600V Int)