ESW477M025AH2AA
Номер детали производителя:
ESW477M025AH2AA
Производитель/бренд:
KEMET
Часть описания:
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Производитель :
KEMET
Категория продукта :
Алюминиевые электролитические конденсаторы
Applications :
General Purpose
Capacitance :
470 µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
68mOhm @ 100kHz
Height - Seated (Max) :
0.669" (17.00mm)
Impedance :
68 mOhms
Lead Spacing :
0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp. :
5000 Hrs @ 105°C
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Radial, Can
Polarization :
Polar
Product Status :
Active
Ratings :
Ripple Current @ High Frequency :
1.05 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
525 mA @ 120 Hz
Size / Dimension :
0.394" Dia (10.00mm)
Surface Mount Land Size :
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
25 V