CWR-170-34-0203
Номер детали производителя:
CWR-170-34-0203
Производитель/бренд:
CW Industries
Часть описания:
CONN EDGE DUAL FMALE 34POS 0.100
Производитель :
CW Industries
Категория продукта :
Соединители для кромок
Card Thickness :
0.032" ~ 0.070" (0.81mm ~ 1.78mm)
Card Type :
Non Specified - Dual Edge
Color :
Blue
Contact Finish :
Tin
Contact Finish Thickness :
100.0µin (2.54µm)
Contact Material :
Phosphor Bronze
Contact Type :
Cantilever
Features :
Flange Feature :
Gender :
Female
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Number of Positions :
34
Number of Positions/Bay/Row :
17
Number of Rows :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Pitch :
0.100" (2.54mm)