CWR-130-16-0003
Номер детали производителя:
CWR-130-16-0003
Производитель/бренд:
CW Industries
Часть описания:
CONN DIP HDR IDC 16POS VERT
Производитель :
CW Industries
Категория продукта :
Плата, прямой провод к плате
Board-Side Pitch :
0.100" (2.54mm)
Cable Pitch :
0.050" (1.27mm)
Cable Termination :
IDC
Color :
Blue
Connector Type :
Ribbon Cable, DIP Header
Contact Finish :
Tin-Lead
Contact Finish Thickness :
100.0µin (2.54µm)
Features :
Feed Through
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.300" (7.62mm)