0203.750H
- Номер детали производителя:
- 0203.750H
- Производитель/бренд:
- Littelfuse
- Часть описания:
- FUSE BOARD MNT 750MA 250VAC 2DIP
- Производитель :
- Littelfuse
- Категория продукта :
- Предохранители
- Approval Agency :
- CSA, UL
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 750 mA
- Fuse Type :
- Board Mount (Cartridge Style Excluded)
- Melting I²t :
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-DIP (0.400", 10.16mm)
- Product Status :
- Active
- Response Time :
- Slow Blow
- Size / Dimension :
- 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V