0203.500HXG
- Номер детали производителя:
- 0203.500HXG
- Часть описания:
- FUSE BOARD MNT 500MA 250VAC 2SMD
- Состояние запаса:
- 103
- Breaking Capacity @ Rated Voltage :
- 50A
- Color :
- Current Rating (Amps) :
- 500 mA
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case :
- 2-SMD, Gull Wing
- Size / Dimension :
- 0.372" L x 0.250" W x 0.165" H (9.45mm x 6.35mm x 4.19mm)
- Voltage Rating - AC :
- 250 V